Finansman Sektörünün Oscar’ına Sahip Olan İlk Türk Genç İş Kadını: Melis Kahya


New York merkezli General Atlantic şirketinin Londra ofisinde “Başkan Yardımcısı” olarak görev yapan Melis Kahya, Financial News tarafından gerçekleştirilen, finansman sektörünün oscarları olarak bilinen ödülün sahibi olarak, bu sektörde ödüllendirilen ilk Türk genç kadını oldu.

Türkiye’deki öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra, Yale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Ekonomi Fakültelerinden şeref listesinde yer alarak, çift ana dal diploması ile mezun olan Melis Kahya, döneminin akredite Elektrik Mühendisi tek kadın mezunu oldu.

Tam zamanlı iş yaşamına JPM New York merkezinde yatırım bankacısı olarak başlayan Melis Kahya, Stanford Üniversitesi’nde aldığı MBA eğitimi sırasında; kadınların sağlık, eğitim ve yetkilendirilme sorunlarına odaklı uluslararası kuruluşlara imkan ve bağışlar sağlamak amacı ile 11 kız öğrencinin oluşturduğu, halen faal olan, “11Empowered” adlı filantropi networkunu kurdu.

KADIN VE KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİMİ İÇİN HER ZAMAN GÖNÜLLÜ

Kadınların ve kız çocuklarının eğitimi ve güçlendirilmesi üzerine çalışan organizasyonlara destek vererek kadınların toplumda her zaman söz sahibi olmasına katkıda bulunan Melis Kahya, kadın hakları ile ilgili her konuda hassasiyetle görev aldı ve pek çok projenin gerçekleşmesine öncü oldu.

Şubat 2016’da General Atlantic Şirketi’nin New York merkezine katılan ve daha sonra şirketin; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki perakende ve tüketici operasyonlarını oluşturmak ve yürütmek üzere New York’tan Londra’ya taşınan Melis Kahya, General Atlantic’in sponsorluğunda Harvard’da düzenlenen “Yatırımda Kadınlar” zirvesinde de General Atlantic’in yüzü oldu.

Şu anda General Atlantic’in yönetim kurulunda yer alan ve İskandinav sağlıklı meyve suyu barı zinciri olan Joe & Juice’un yatırımlarını yöneten 34 yaşındaki Melis Kahya, Mart ayında ‘‘Amerika’da 40 Yaş Altı En Etkin 40 Türk Genci’’ listesine de adını yazdırdı.

PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!